Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Giyotin Cam Sistemi Nedir ?

Giyotin cam sistemi veya diğer adıyla hareketli küpeşte cam sistemleri, dikeyde hareket ederek açılıp kapanan cam sistemleridir. Bu sistemler tamamen açıldığında, bir panel yüksekliği kadar alan sabit olarak kalır. Hem sabit küpeşte sistemi gibi hem de kontrol edilebilen bir camlama sistemi gibi çalışır.

Nasıl Çalışır?

Bu sistemler çoğunlukla, uzaktan kumandalı, motorlu olarak yapılmaktadır. 2 panelli giyotin cam sistemlerinde, bir panel sabit, bir panel hareketli, 3 panelli sistemlerde, 1 panel sabit, 2 panel hareketli olmaktadır. Yüksekliğe göre, 4 panelli giyotin cam sistemleri de yapılabilmektedir.


Sistemlere, hareketli küpeşte denmesinin nedeni, genellikle cafe, restaurant, sosyal alanlar v.b. yerlerde kullanıldığında, yerden küpeşte yüksekliğinde, genellikle masa hizası, yerin sabit kalmasıdır. Hareketli küpeşte sistemlerinde , diğer adıyla giyotin cam sistemlerinde, tek cam veya ısıcam kullanılabilir.

Giyotin Cam Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Giyotin cam sistemi, bir çok alanda kullanılabilen sistemlerdir. Çoğunlukla Cafe, restaurant, kış bahçesi, yaz bahçesi, teras, düğün salonu, tente-pergola altı, futbol stadyumu v.b. alanlarda giyotin cam sistemi uygulanabilir. Kullanıldığı alanlarda güvenlik, kullanım kolaylığı ve iklimlendirme konularında daha tercih edilen bir çözüm olmaktadır.